راهنمای جامع استفاده از لنگر کشتی به صورت درست و اصولی!

راهنمای جامع استفاده از لنگر کشتی به صورت درست و اصولی!

لنگر کشتی به عنوان یکی از اصلی‌ترین تجهیزات برای مشاغل مرتبط با دریانوردی از اهمیت و ارزش بسیاری در این زمینه برخوردار است. این ابزار با دارا بودن ظرفیت‌های بسیار گوناگون و متعدد می‌تواند نیاز طیف گسترده‌ای از کشتی‌های تفریحی و تجاری را برآورده سازد. از این رو استفاده از لنگر کشتی امروزه به عنوان یک کالای اساسی، مورد توجه سازمان‌های مرتبط قرار می‌گیرد. در این مقاله نیز قصد داریم تا با بررسی بیشتر موارد استفاده از لنگر کشتی، با طریقه‎‌ی استفاده درست و حتی انتخاب آن بپردازیم و از جوانب  گوناگون مورد بررسی قرار دهیم. 

مدت زمان تقریبی مطالعه‌ی این مقاله 5 دقیقه می‌باشد.

نگاهی دقیق‌تر به لنگر کشتی 

همانطور که می‌دانید، یکی از مهم‌ترین تجهیزاتی که امروزه از آن در تمامی کشتی‌ها استفاده می‌شود، لنگر کشتی است. این وسیله ظرفیت‌های بسیار گوناگونی داشته که متناسب با وزن کشتی انتخاب می‌شود. در این بین بهتر است که با دانستن وظایف و نحوه‌ی استفاده از لنگر کشتی آشنایی بیشتری با آن پیدا کنیم. و با مراکز فروش معتبر در این زمینه آشنا شویم. به همین ترتیب در حالت کلی این وسیله با قرار گرفتن در زیر سطح آب و اتصال ایمن به زنجیر لنگری، باعث توقف کشتی با ظرفیت متناسب خواهد شد. در ادامه به برخی از کاربردهای این محصول اشاره می‌کنیم.

نگاهی دقیق‌تر به لنگر کشتی 
نگاهی دقیق‌تر به لنگر کشتی

دقت در فرایند نصب و استفاده از آن 

یکی از اصلی‌ترین مواردی که در حین استفاده از لنگر کشتی مورد توجه افراد قرار می‌گیرد، این است که از نصب صحیح آن اطمینان حاصل کرده و به طبع، با استفاده درست از آن، مانع بروز خطرات احتمالی شویم. این فرایند به طور کلی به مراحل انداختن لنگر به داخل آب اشاره دارد. که توسط افراد متخصص و با استفاده از تجهیزات مناسب انجام می‌شود.

دقت در فرایند نصب و استفاده از آن 
دقت در فرایند نصب و استفاده از آن

اطمینان از نشست صحیح  در اعماق آب 

یکی دیگر از نکاتی که در حین استفاده از لنگر کشتی مورد توجه قرار می‌گیرد این است که آیا به درستی در آب نشسته یا خیر. در این زمینه تکنیک‌های بسیاری وجود دارد که توسط افراد متخصص صورت می‌گیرد.

تعمیر و نگهداری درست مناسب 

یکی از نکاتی که حین استفاده از انواع لنگر کشتی توسط افراد مورد توجه قرار می‌گیرد، این است که به صورت درست و اصولی از آن استفاده شود. از آنجا که این محصول از حساسیت بالایی برخوردار است، روش‌های بسیاری وجود دارد. که توجه به آنها در افزایش کارایی و حتی طول عمر آن تاثیر خواهد گذاشت. تمامی این مراحل با توجه به استانداردهای این حوزه صورت خواهد گرفت. این مراحل شامل بازرسی از سطح بدنه و اصلاح هرگونه خوردگی بر روی آن و استفاده از روش‌های تستی غیر مخرب بر روی آن خواهد شد.

تعمیر و نگهداری درست مناسب 
تعمیر و نگهداری درست مناسب

استفاده از تکنولوژی‌های مدرن 

در ابتدای این مقاله به نحوه‌ی استفاده درست از لنگر پرداختیم. این مراحل شامل فرایند به آب انداختن آن و پس از آن، جمع کردن آن می‌پردازد. در این خصوص ابزار و تجهیزات بسیاری وجود دارند که استفاده از آنها باعث سهولت بیشتر این فرایند خواهند شد. یه عنوان مثال یکی از این موارد به کارگیری وینچ کشنده برای رفع این نیاز است. از آنجا که ماهیت کلی لنگر کشتی وزن بسیار بالایی دارد، نمی‌توان تنها از نیروی انسانی برای جمع کردن و یا حتی به آب انداختن آن استفاده کرد. با توجه به ظرفیت مورد نیاز، می‌توان با انتخاب درستو مناسب از هدر رفت هزینه‌های ناشی از خرید و حتی نگهداری آن جلوگیری کرد. 

استفاده از لنگر کشتی یکی از حوزه‌هایی است که با توجه به نکات پیرامون آن انجام می‌شود و نیازمند به کارگیری نیروی ماهر در این زمینه خواهد بود. به همین علت استفاده از تکنیک‌های بروز و استاندارد تاثیر بسیار بالایی در افزایش کارایی و طول عمر آن خواهد بود که حتی از بروز خطرات جلوگیری خواهد کرد. در این مقاله با بررسی استفاده از لنگر به نکات پیرامون آن پرداختیم. 

دیدگاهتان را بنویسید