اهمیت استفاده لنگر در کشتی و صنایع دریانوردی!

اهمیت استفاده لنگر در کشتی و صنایع دریانوردی!

لنگر کشتی به عنوان یکی از اصلی‌ترین تجهیزات  دریایی، نقش حیاتی در حفظ پایداری موقعیت کشتی در آب‌های آزاد خواهد شد. به همین ترتیب استفاده از لنگر می‌تواند فواید بسیاری داشته باشد که دانستن آنها به انتخاب بهتر لنگر کمک فراوانی خواهد کرد. از این رو در این مقاله قصد داریم تا با بررسی اهمیت استفاده لنگر در کشتی‌ها، با مزایای آن آشنا شده و بتوانیم انتخاب بهتری در این حوزه داشته باشیم. 

مدت زمان تقریبی مطالعه‌ی این مقاله 5 دقیقه می‌باشد.

اهمیت استفاده لنگر در پایداری کشتی 

یکی از ضروری‌ترین تجهیزاتی که در صنایع دریانوردی و عرشه کشتی مورد استفاده قرار می‌گیرد، انواع لنگر کشتی است. این وسیله ظرفیت‌های مختلفی را شامل می‌شود که با توجه به وزن کشتی انتخاب می‌شود. در این لنگر نیز تجهیزات دیگری هستند که در کنار هم، باعث مرتع شدن نیاز این مشاغل می‌شوند. به عنوان نمونه خرید جرثقیل برقی به عنوان یک وسیله ضروری برای کمک به انداختن و جمع کردن لنگر می‌شود. اهمیت استفاده لنگر در کشتی در مواردی است که کشتی نیاز به توقف در محل مشخص  دارد. به همین ترتیب وظیفه اصلی این وسیله ایجاد اصطکاک در بستر دریا است که به موجب آن مانع از جابه‌جایی کشتی خواهد شد. این امر به ویژه در مکان های مانند بنادر و شرایط نامساعد جوی اهمیت بسیار بالایی پیدا خواهد کرد. 

اهمیت لنگر در پایداری کشتی 
اهمیت لنگر در پایداری کشتی

تکنولوژی ساخت لنگرهای کشتی 

با پیشرفت روز افزون تکنولوژی در زمینه صنایع دریایی، لنگرهای کشتی نیز بهبودهای چشمگیری داشته‌اند. از این رو اهمیت استفاده لنگر بیشتر حس شد. به همین دلیل استفاده از آلیاژهای بسیار مقاوم‌تر و ساختاری بهتر به این وسیله کمک می‌کند تا ضمن مقاومت و ایمنی بیشتر، کارایی بسیار بهتری را نیز ارایه دهند. 

تاثیرات زیست محیطی 

یکی از عواملی که نشانگر اهمیت استفاده لنگر مناسب در صنایع وابسته را نشان می دهند، اثرات زیست محیطی مختلفی است که از خود به جای می‌گذارند. اگر از لنگر خوب و با کیفیت استفاده شوند، از خرابی‌های احتمالی و وارد شدن آسیب به آب دریا جلوگیری می‌کند. این مورد به تنهایی می‌تواند به حفظ  تعادل تکنولوژیک کمک کند.

تاثیرات زیست محیطی 
تاثیرات زیست محیطی

پیشرفت تکنولوژی در تجهیزات جانبی 

همانطور که اشاره شد، پیشرفت تکنولوژی تاثیرات بسیار بالایی در صنایع دریانوردی داشته است. در خصوص اهمیت استفاده لنگر در کشتی‌های مختلف، همواره به استفاده از تجهیزات مدرن به یکی از ضروری‌ترین مسایل تبدیل شده است. استفاده از این تکنولوژی‌ها می‌تواند کمک گسترده‌ای به نیروی انسانی روی عرشه داشته باشند. بهترین صورت که جمع کردن و عملیات لنگر انداختن به درون آب و تنظیم مداوم آن تماما به صورت خودکار انجام شده و دقت بیشتری را ارایه خواهد کرد. در نتیجه‌ی تمامی این موارد ایمنی و کارایی بیشتری به کشتی ارایه می‌شود. 

این را هم بخوانید: راهنمای جامع استفاده از لنگر کشتی به صورت درست و اصولی!

لنگر کشتی به عنوان یکی از مهم‌ترین تجهیزاتی که در صنعت دریانوردی مورد استفاده قرار می‌گیرد، از ارزش و اهمیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد. ایجاد اصطکاک و ثابت نگه داشتن کشتی در موقعیت‌های مختلف، اصلی ترین وظیفه‌ی این قطعه است. به همین جهت اهمیت استفاده لنگر در موارد بسیاری مورد توجه قرار میگرد. در این مقاله سعی کردیم تا با بررسی بیشتر این موضوع، با کاربردها و اهمیت استفاده از لنگر مناسب پرداختیم. هایلیفت به عنوان یکی از اصلی‌ترین فروشندگان لنگر و تجهیزات لنگری، محصولی با کیفیت بالا و قیمتی مناسب را به شما ارائه می‌دهد. 

 

دیدگاهتان را بنویسید